- Monumentale stolpboerderij
- Twee grote bijgebouwen voor verschillende gebruiksdoeleinden
- Eventuele mogelijkheid extra grond van circa 3.10.42 ha
- Ideaal voor het houden van hobbydieren
- Vrije ligging aan de rand van Schagen met weids uitzicht over de landerijen
Deze woonboerderij met een tweetal grote bijgebouwen is gelegen aan de Priggeweg, aan de rand van Schagen. U bent vanaf deze locatie zo in het centrum van Schagen.
De stolpboerderij stamt uit omstreeks 1880 en is een gemeentelijk monument. De stolpboerderij is gebouwd in opdracht van herenboer Pieter Thomas. Het rieten schilddak wordt gesierd met een traditionele, gedraaide en versierde schoorsteen. Dit was luxer dan een rechte en dat gaf aanzien.
De stolpboerderij straalt karakteristiek uit. De locatie betreft een voormalig melkveehouderijbedrijf. Op de locatie staan een tweetal grote bijgebouwen welke voor diverse doeleinden geschikt zijn. Daarnaast ligt er aan de zijkant van de boerderij een circa 3.10.42 ha aan cultuurgrond. Deze cultuurgrond wordt optioneel aangeboden.
De stolpboerderij is gebouwd omstreeks 1880 en in 1990 is het woondeel gerenoveerd.
De stolpboerderij is opgetrokken uit een dubbel vierkant welke in goede staat is en het dak draagt. De gemetselde gevels zijn deels voorzien van spouw. Het schilddak is gedekt met riet en aan de voorzijde voorzien van een pannenspiegel. Het woongedeelte heeft overwegend houten vloeren. De kozijnen zijn van hout met isolatieglas behoudens de glas in lood ramen.
De stolp is circa 19,7 meter bij 15,8 meter. Een groot gedeelte van de stolp is in gebruik als berging waardoor een groot deel van de stolp nog vrij in te delen is. Dit biedt eventueel een goede mogelijkheid om de stolp te splitsen.
De gebruiksoppervlakte van het woongedeelte betreft 203 m². De overige inpandige ruimte betreft 286 m².
De nutsvoorzieningen bestaan uit gas, water, elektra, septic tank. De stolp wordt verwarmd middels radiatoren.
Aan de voorzijde van de stolpboerderij is de voordeur met de ruime entree/hal. Gebruikelijker is om via achterom binnen te komen. De entree geeft toegang tot de woonkamer, keuken, toilet en de bijkeuken. Tevens is hier de trapopgang naar de eerste verdieping.
Aan de voorzijde van de stolp treft men de woonkamer. De woonkamer is ruim en door de vele raampartijen licht en aangenaam. Er is voldoende ruimte voor een grote bank en ruime eettafel. De woonkamer is voorzien van een open haard.
De keuken zit tevens aan de voorzijde. De keuken is eenvoudig maar van alle gemakken voorzien o.a. een vaatwasser, oven, wasemkap, koelkast en wasbak met kraan en genoeg kastruimte. Daarnaast is er in de keuken plaats voor een eettafel.
Het kantoor zit aansluitend aan de keuken, een fijne ruimte met uitzicht over de landerijen welke vrij eenvoudig bij de keuken zou kunnen worden betrokken.
De bijkeuken is zeer royaal en heeft genoeg plek voor het plaatsen van een extra koelkast, vriezer, de wasmachine en droger waarvoor alle aansluitingen al aanwezig zijn.
Vanuit de bijkeuken komt u in de tweede hal met toegang tot de badkamer, kamer en de voormalige koegang.
De badkamer is gelegen op de begane grond en is voorzien van ligbad, douchecabine, wastafelmeubel met spiegel en kraan, toilet en radiator.
De koegang is ingericht als opslagruimte. Deze ruimte is verder nog vrij in te delen.
Aan de achterzijde is het darsgedeelte met de grote darsdeuren aanwezig. Hier is de constructie van de stolpboerderij goed te zien. De vloer is deels van beton en deels bedekt met klinkers.
De kap van de stolp is in goede staat. De ruimte biedt legio aan mogelijkheden om in te delen naar eigen wens.
Met bijvoorbeeld een kozijn met glas creëert u direct een hele andere sfeer en nieuwe mogelijkheden.
Via de vaste trap naar de overloop is de eerste verdieping bereikbaar. Op de verdieping zijn maar liefst vier slaapkamers en een ruim toilet met wastafel aanwezig. Deze worden verwarmd middels radiatoren.
Bijgebouw I - Aanbouw garage
Achter de stolpboerderij zit een ruime aanbouw van circa 63 m² uit 2005. De garage heeft een houten opbouw. Het lessenaar dak en de gevels zijn bekleed met damwandprofielplaten. In de garage ligt een betonvloer.
Bijgebouw II - Schuur
In 1972 is een schuur/garage gebouwd van circa 77 m². De schuur is opgetrokken uit gemetselde gevels en het zadeldak is gedekt met asbest cement houdende golfplaten. De goothoogte is circa 2,2 meter en de nokhoogte circa 4,5 meter.
Bijgebouw III - De voormalige ligboxenstal
De voormalige ligboxenstal is gebouwd in circa 1975 en opgetrokken uit stalen spanten met vrije overspanning. De ligboxenstal is circa 850 m². De gevels zijn deels gemetseld tot circa 2,5 meter en overgaand in hout. Het dak is gedekt met asbest cement houdende golfplaten. De stal is deels onderkelderd met een opslag van circa 600 m³. De goothoogte bedraagt circa 2,3 meter en de nokhoogte circa 6 meter.
Bijgebouw IV – Ruime geïsoleerde hal
Bijgebouw IV, de geïsoleerde hal is gebouwd in circa 1996 en is in 2020 geheel gerenoveerd. Het bijgebouw heeft een oppervlakte van circa 650 m². De schuur is opgetrokken uit verzinkte stalen spanten met vrije overspanning. Het bijgebouw is volledig onderkelderd, circa 1,75 meter diep en een inhoud van circa 950 m³. Het zadeldak is gedekt met geïsoleerde sandwich paneelplaten. De nok is voorzien van een lichtstraat. In het bijgebouw ligt een betonvloer. De gevels zijn deels gemetselde borstwering overgaand in geïsoleerde sandwich paneelplaten. Op het dak liggen 20 zonnepanelen uit 2022. De goothoogte is circa 4 meter en de nokhoogte circa 8 meter.
Aan de voor- en zijkant van de boerderij is de ruime tuin gelegen. De tuin is gelegen op het zonnige zuiden. De tuin is netjes onderhouden en biedt een weids uitzicht.
Het perceel is kadastraal bekend als Gemeente Schagen, sectie K, nummers 1219, 1225 en 1625 (gedeeltelijk). Het perceel is totaal groot circa 13.000 m². Optioneel is circa 3.10.42 ha cultuurgrond te koop. Dit betreft perceel Gemeente Schagen, sectie K, nummers 1625 (gedeeltelijk) en 1230.
De bestemming (bestemmingsplan landelijk gebied Schagen, vastgesteld door de gemeente Schagen op 29 juni 2015) is agrarisch met waarden.